Srovnání povinného ručení komplikují pojišťovny.

Přicházejí totiž neustále s novinkami, které povinné ručení zdražují a znepřehledňují. Pokud chcete pohodlí, pak je to samozřejmě jedna z cest jak vyhodit peníze z okna. Nicméně pokud povinné ručení vidíte jako daň za možnost jezdit bez problémů po silnicích pak si jistě budete srovnávat ceny povinného ručení a budete chtít ušetřit, co nejvíc.

Na co si dát tedy v nabídkách pojišťoven pozor, abychom nezaplatili příliš mnoho?

1. pokud si koupíte povinné ručení v balíčku s dalším připojištěním. Obvykle je to připojištění velmi omezené kvality a standardizované a většinou pokud ho chcete, je lepší si ho zakoupit samostatně.

2. přímá likvidace škod. Je to pohodlné, ale vzdáváte se zde možnosti být proti pojišťovně v opozici v případě problémů. Nezapomeňte, že pojišťovny hradí pouze skutečnou škodu a pokud se bude vaše havarované vozidlo servisovat v autorizovaném servisu pojišťovny, nemůžete příliš ovlivnit opravy ani vyjednávat.

3. segmentace řidičů, další a další.. doporučujeme toto sledovat. Např. je výhodně bydlet na vesnici, protože tito řidiči platí o dost méně.

4. vždy je dobré provádět srovnání povinného ručení na aktuální kalkulačce jako je ta naše. Vyhnete se tak problémům a zbytečně vysokým cenám za povinné ručení

Říká se můj dům, můj hrad. Kromě informací o pojištění nemovitosti  si můžete najít mnoho informací i o dalším populárním pojištění a to pojištění vozidel - povinném ručení. Povinné ručení
POVINNÉ RUČENÍ SROVNÁNÍ