Srovnání povinného ručení a vaše dotazy

Proč bych měl mít povinné ručení a hledat to nejlevnější?

Nutnost zajistit si povinné ručení vyplývá ze zákona. Jedná se o pojištění tzv.“zákonné pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla“ jak se povinné ručení oficiálně nazývá a každý, kdo vlastní motorový dopravní prostředek ho tedy musí mít a jedná se o nepřímou daň za to, že můžete jezdit po našich silnicích.

Další velmi důležitý důvod je ten, že když způsobíte nehodu se škodami na zdraví, majetku a vozidlech, vám toto pojištění zachrání miliony korun vašich výdajů. Pokud byste totiž pro váš dopravní prostředek neměli povinné ručení pak byste všechny vámi způsobené škody hradily sami. Zcela určitě by toto vydání neúměrně zatížilo vaše rodinné finance do konce života a možná i vašich blízkých.

Z důvodu toho, že zákonodárný orgán stanovil limity pojistného plnění u povinného ručení dostatečně vysoko pro celou skupinu řidičů na minimálně 35.000.000,-Kč za škody na majetku a minimálně 35.000.000,-Kč za škody na zdraví (pojišťovny nabízejí i povinné ručení s vyššími limity škod až do výše 100 mil Kč), stalo se povinné ručení svým způsobem jednolité. To je hlavní důvod pro výběr povinného ručení dle ceny povinného ručení. Všechny pojišťovny jsou pod přímým dozorem Ministerstva financí a je jen malé riziko, že by za vás způsobené škody postiženému neplatily. Dále proto, že po pojišťovně je zde ještě zajišťovna a tzv. garanční fond pojišťoven, které zde existují právě pro takové případy, aby garantovaly že postižený u nehody vždy dostane odškodnění za své újmy. Tedy cílem každého motoristy je najít to nejlevnější povinné ručení na trhu a to můžete hlavně prostřednictvím kalkulačky povinného ručení, která vám umí naleznout za několik sekund to nejlevnější povinné ručení na trhu.

Říká se můj dům, můj hrad. Kromě informací o pojištění nemovitosti  si můžete najít mnoho informací i o dalším populárním pojištění a to pojištění vozidel - povinném ručení. Povinné ručení
POVINNÉ RUČENÍ SROVNÁNÍ